Меню сайта
Сайти МАН ліцею "Камелія"
Продам
Система Orphus
Система Orphus
Статистика

Герої Радянського Союзу

ДРИЖЕНКО ІВАН ОЛЕКСІЙОВИЧ - підполковник у відставці, ветеран Збройних Сил СРСР. Народився 1916 року в с. Олянино, Кам'янського району Черкаської області. З 1941 по 1945 роки приймає участь у Великій Вітчизняній війні на посадах командира роти батальйону саперної бригади.

За мужність і героїзм проявлені під час форсування р. Дніпро 26 жовтня 1943 р. йому було присвоєно звання Герою Радянською Союзу.

Після закінчення війни Дриженко І. О. служив на різних командних посадах в Збройних Силах СРСР.

27 березня 1973 року після тривалої хвороби Дриженко Іван Олексійович помер.

КОНЯКІН ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ - уродженець с. Грушківки Кам'янського р-ну Черкаської обл. Народився 1915 року в сім'ї службовця.

З 1942 року приймає участь у боях в Великій Вітчизняній війні. Капітан, командир стрілецького батальйону 181 Сталінградської орд. Леніна Червонопрапорної дивізії.

Під час боїв в лютому-березні 1944 року, батальйон під командуванням Конякіна форсував р. Стир і захопивши плацдарм утримував його відбивши при ньому 12 атак противника і знищивши біля 600 солдат і офіцерів ворога.

9 березня 1944 року батальйону було поставлене завдання оволодіти шосейною дорогою Ковель - Луцьк і селом Серники, під час цього бою капітан Конякіп підняв бійців в атаку і повів їх на штурм укріплень ворога. В цьому бою він був смертельно поранений.

Указом від 25 серпня 1944 року йому було присвоєно звання Герой Радянського Союзу посмертно.

МІРОШНИЧЕНКО СЕРГІЙ ЄЛІСЕЕВИЧ - уродженець с. Копійчене Кам'янського р-ну Черкаської обл. Народився 1912 року в селянській родині.

З січня 1911 року приймає участь в Вітчизняній війні. Розвідник пішої розвідки 294 стрілецької черкаської ордена Богдана Хмельницького дивізії.

Під час форсування р. Прут він першим перебрався па правий берег і розвідавши позиції ворога. Просувався вперед. Отримавши цінні відомості повертаючись назад був помічений ворогом. В нерівному бою червоноармієць Мірошниченко був поранений, але перемагаючи біль повернувся в свій підрозділ і доповів командиру про розміщення оборони противника.

За проявлену мужність і героїзм 24 березня 1945 року йому було Присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

ЧЕКАЛЬ КУЗЬМА ХОМОВИЧ - уродженець с. Райгород Каянського р-ну Черкаської обл. Народився 1920 р. в сім'ї селянина. З січня 1944 року приймає участь в боях Вітчизняної війни. Розвідник пішої розвідки 294 стрілецької Черкаської ордена Богдана Хмельницького дивізії.

Після форсування р. Буг підрозділ розвідників в складі якого був червоноармієць Чекаль, захопив населений пункт Царьград, нанесши великих втрат ворогу. Після виконання завдання цей підрозділ був оточений ворогом. Розвідники зайняли кругову оборону і тримались до останього набою в цьому бою рядовий Чекаль К. Х. загинув смертю героя. 13 вересня 1944 року йому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу посмертно.

ОРИШЕЧКО ВАСИЛЬ МАКАРОВИЧ - народився в с. Михайлівна Кам’янського р-ну Черкаської обл. Учасник війни з білофінами 1939-1940 років. З червня 1941 року приймає участь в Великій Вітчизняній війні. Кулеметник.

Орден Слави III ступеня отримав за бої в січні 1944 року в районі Полковських висот. Знищив кулеметну точку ворога і біля 10 солдат противника.

Орден Слави II ступеня отримав за бої в районі м. Виборг. Особисто з кулемета знищив прислугу протитанкової гармати і забезпечив просування наших військ вперед. В цьому бою група бійців в якій був Оришечко знищила до 20 солдат противника.

Орден Слави І ступеня отримав в 1966 році за бої в районі м. Тарту.

ХИЖНЯК ВАСИЛЬ АДАМОВИЧ. Народився 1912 року в с. Куликівка Кам'янського району Черкаської обл. З червня 1941 року приймає участь в боях Вітчизняної війни, розвідник пішої розвідки 441 стрілецького полку 116 стрілецької дивізії.

Орден Слави III ступеня отримав 6 вересня 1944 року за знищення вогневої точки противника і захопленні в полон 6 солдат та радіоустановки ворога. Західніше м. Яси, Румунія.

Орден Слави II ступеня отримав 31 березня 1945 року за знищення вогневої точки противника в м. Фрайвальд (Німеччина). Оточений з усіх сторін сержант Хижняк підняв бійців в атаку, знищив особисто в рукопашній сутичці чотирьох фашистів, прорвав вороже оточення і знищивши біля 10 солдат противника, вивів свій підрозділ з-під вогню. Орден Слави І ступеня отримав 6 травня 1945 року за знищення ворожого кулеметного гнізда і групи солдат противника в с. Кана (Німеччина).

Зворотній зв'язок
Календар свят
Праздники Украины
Ліцеї та школи Кам'янки

Free Web Hosting